7 lihtsat nippi lapsele hubase toa sisustamiseks

Blogi

Kommenteeri
Kui noorem olid, kas unistasid, et kui lapsed tulevad, siis sooviks nende toa nii hubaseks ja mõnusaks teha, et nad ei soovigi sealt lahkuda? Paljud täiskasvanud tunnevad, et soovivad enda täitumata unistusi täita läbi oma laste. Üks nendest on ka lapsele unistuste toa sisustamine. Siit leiad lihtsaid nippe armsa toa loomiseks.

Lapsele on ju tegelikult kõige olulisem tunda end oma vanemate poolt armastatuna ja hoituna. Turvatunne on üks baasvajadusi ja kui see on täidetud, saab edasi luua õnnelikke lapsepõlvemälestusi. Lapse tuppa saab lihtsasti lisada nüansse, mis aitavad nende tunnete tekkimisele kaasa.

Siin mõned nipid:

1.     Värvi lapse toa seinad neutraalset pastelset tooni. Kriiskavad värvid on ergutavad ja võivad lapse olemise tasakaalust välja viia. Erksust saab soovi korral alati lisada lihtsamini vahetatavate detailidega nagu kardinad, voodikatted, seinapildid, padjad jne.

2.     Lisa tuppa mõni detail, mis näitab, kes seal elab: nimetähed seinale, puidust tähed riiulil või kõige soodsam variant on pildiraamid, printides A4-le lapse nime esitähed vms. Nii saab pisike õppida juba ka mõne tähe selgeks.

3.     Loo üks mõnus nurgake, kus mängida või lugeda, lisades hunniku patju, baldahhiini või mängutelgi. Pisikesed tüdrukud ja poisid tunnetavad toa lage ju palju kõrgemana kui täiskasvanud. Baldahhiin või telk muudavad olemist palju hubasemaks ja sellest tekib lapsele palju suurem turvatunne. Ka täiskasvanuna saab mõelda, kas on hubasusel vahet lael, mis 3,5 m või 2,2 m kõrge – on ju vahe, kas sa ei arva? Või poeks vist isegi baldahhiini alla, eks? 

4.     Mõnus pehme vaip – seal on hea pikutada, mängida, kukkuvad mänguasjad ei tee põrandaga kokkupuutel „kolaki“, sinna alla saab tolmu pühkida jne. Palju eeliseid, eks? Tegelikult toob vaip tõesti tuppa nii palju hubasust juurde ja pealegi, jalad tänavad sind hiljem pehmete sammudega.

5.     Täispuidust mööbel: puit õhkab alati headust ja ühendust Emakese Maaga. Olgu ta värvitud või lakitud, puit on naturaalne ja annab pisikese toa interjöörile palju juurde. Tugevaim lastemööbli materjal on kasevineer, millest ka meie inglitiibadega laste tool tehtud on – see ei muuda ajaga oma värvi ega omadusi.

6.     Lisa mõni pisike taim tuppa. Taimed teevad tänuväärset tööd ja puhastavad õhku. Et potilill ümber ei läheks, saab selle panna kas kõrgemale aknalauale, kapi otsa või riputada lakke. Kõige rohkem armastust kiirgav ja vastupidav taim, mis meile hetkel teada, on sulgvõhk.

7.     Jäta üks osa seinast vabaks nii, et laps saaks oma joonistusi üles riputada või kleepida. See annab talle tunde, et on saanud panustada oma toa sisutamisse ja tema loomingul on väärtus. Lisaks on võimalik last selle abil motiveerida aeg-ajalt uusi kunstiteoseid looma ja oma „kunstinäituseid“ avama. Elagu loomingulisus! 

Usun, et siit sai mõni idee oma seemne ja edasine jääb juba enda lennukate ideedega mängimiseks! Kindlasti saab veel panustada valgustusega – erinevat sorti valguskettide ja lambikestega saab toa ilmet veelgi mõnusamaks muuta. Rõõmuga enda poolt loodud lapse toa interjöör teeb kõigile head meelt.


Lisa kommentaar

Email again: