Väikse elevandi suur süda

Elas kord üks väike elevant nimega Väike Täht. Ta oli teiste elevantidega võrreldes nii pisike, et mõnikord oli tema enda emal ta ülesleidmisega raskusi. Kuid kõik armastasid Väikest Tähte tema imelise naeratuse ja lahkuse pärast. 

Ühel päeval läks elevant jõe äärde jalutama. Selles jões oli nii ilus selge vesi ja Väike Täht muudkui jõi ja vaatas oma peegeldust sellest siledast veest. Ta kõndis aina ülesvoolu, et näha, kust see maagiline selge veega jõgi algab. Oma teel kohtas ta ükssarvikut nimega Väike Tiivake. Tema oli samuti palju väiksem kui enamik teisi ükssarvikuid. Nad olid nii õnnelikud, et leidsid endamoodi, tillukest kasvu kaaslase. Nüüd jalutasid nad kahekesi jõe ääres. 

Ülesvoolu liikudes muutus mets nende ümber üha imelisemaks: marjad puude otsas sätendasid, haldjad lendasid ringi ja puude all olev rohi oli nii pehme, et võis lihtsalt lesida ja sealsamas magama jääda. Järsku Väike Täht peatus. Ta nägi väikest ahvi, kes oli puuokste vahele kinni jäänud. Väike Täht ja ükssarvik nimega Väike Tiivake kartsid küll veidi ahve, kuid kuna ahvike oli hädas, tahtsid nad väga aidata.

Väike Täht ütles: „Ohsa, oi-oi-oi. Ma kardan ahve, aga me peame teda ju aitama. “

Väike Tiivake vastas: „Mina kardan ka, aga väike ahv vajab tõesti meie abi. Mis me teha saame?"

Väike Täht on enesekindlust täis: „Peame vist ikkagi julged olema ja teda aitama.“

Väike Tiivake noogutab kaasa: „Jah, muidugi peame julged olema ja teda aitama!“ 

Elevant ja ükssarvik läksid väikest ahvi abistama. Nad liigutasid oksi ja hop! Väike ahv sai lõksust välja. Sel hetkel saabus väikese ahvi ema ja nägi, kui julged need väikesed sõbrakesed olid olnud. Ahviema ütles: „Vau! Te olite nii tublid ja julged, et aitasite mu väikest ahvipoissi. Olen teie üle nii uhke, et ületasite oma hirmud ja aitasite teisi. Kuigi olete nii pisikesed, on teie südamed väga suured. Suur süda on suurim aare, mis elus on, pidage seda meeles. Kõik teie unistused saavad täidetud, kui olete südamest lahked. “ Kui kellelgi kohta öeldakse, et tal on suur süda, siis see tähendab, et ta on väga lahke.

Nonii, väikseke. Oled südames lahke ja siis näedki, kuidas su unistused täide lähevad. Kõiki, kellel on suur süda, premeeritakse alati vahvate sõprade ja kõige toredamate seiklustega. 

Enne uinumist ütle: „Mul on lahke süda. Mul on lahke süda. Mul on lahke süda.“ Seejärel tunne, kui suureks su süda koos sinu sees tekkiva lahkuse ja rõõmuga kasvab.

Tagasi juttude nimekirja